POTOP U SPLITU Varaždin se kući vraća bez bodova, utakmica završila u gotovo nemogućim uvjetima

U 6. kolu Hrvatski Telekom Prve lige NK Varaždin je večeras gostovao na Poljudu, a Hajduk nije bio dobar domaćin – Varaždinci se vraćaju kući bez bodova.

Hajduk-Varaždin 2:0

Prvi zgoditak za domaćine pao je već u 4. minuti susreta. Gyurcso je oštro je ubacio na peterac, lopta je pala ispred obrane Varaždinaca i po mokrom terenu kliznula u suprotni kut prevarivši vratara Zeleniku.

Šok za Varaždin u 14. minuti – izravni crveni karton dobio je Pellumbi! Gyurcso je sam krenuo prema Zeleniki, a branič Varaždina ga ruši s leđa kao zadnji igrač obrane. Sudac Fran Jović nije imao drugog izbora nego pokazati mu isključujući karton i gosti nastavljaju utakmicu s igračem manje.

Prvo je poluvrijeme završilo rezultatom 1:0 za domaćine, a već na početku drugog, novi šok za gostujući Varaždin. Diamantakos se sjurio prema vratima gostiju, srušio ga je Zelenika, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Mijo Caktaš, kapetan bijelih bio je siguran i neobranjivo pogodio u gornji desni kut gola Varaždina.
Rezultat 2:0 ostao je do kraja susreta, a dodajmo i da je nekoliko minuta prije završetka utakmice u Splitu počela padati jaka kiša pa je bilo gotovo nemoguće igrati u tim uvjetima.

Početni sastavi:
Hajduk: Posavec – Jakoliš, Dimitrov, Vušković, Čolina – Jurić, Jradi – Jairo, Caktaš, Gyurcso – Diamantakos
Varaždin: Zelenika, Memija, Stolnik, Pellumbi, Urata, Senić, I. Posavec, Đurasek, Drožđek, Delić, Petković