ZAGORCI „OKUPIRALI” RIJEKU Počela tradicionalna manifestacija „100% zagorsko u Rijeci”

Krapinsko-zagorska županija ponovno je u Rijeci pokazala najbolje što ima za ponuditi kao jedna od najtraženijih kontinentalnih destinacija. Riječ je o već tradicionalnoj manifestaciji „100% Zagorsko“  koju Krapinsko – zagorska županija u Rijeci organizira sedmu godinu zaredom.

U dva dana trajanja, u petak i subotu, Riječanke i Riječani, ali i brojni turisti, vidjeti će bogatu tradicionalnu i turističku ponudu Krapinsko-zagorske županije. Ovom manifestacijom nastoji se Riječanima i njihovim gostima prikazati sve ono najbolje što Zagorje ima, od kulture i tradicije preko proizvoda obrta i OPG -ova do turističke ponudu.

Na ovogodišnju je manifestaciju u Rijeku iz Krapinsko-zagorske županije stiglo 47 izlagača, koji će Zagorje predstaviti u skladu sa svim važećim epidemiološkim mjerama.

Ni ove godine nije izostao Turistički kutak u kojem će Riječani dobiti sve informacije i sve novosti koje se tiču turizma u Krapinsko-zagorskoj županiji. A novosti i novih sadržaja svakako ima…..

U odnosu na prošlu godinu, u Zagorju je novi glamping kamp u sklopu Termi Tuhelj koji je otvoren u srpnju. Jedini je takav kamp s pet zvjezdica na kontinentu. Tu će biti i predstavnici i Terma Tuhelj i Terma Jezerčica, kao i predstavnici turističkih zajednica iz Krapinsko-zagorske županije. Tu će biti i Muzeji Hrvatskog zagorja s svojih pet ustrojbenih jedinica – Muzej Staro selo Kumrovec, Dvor Veliki Tabor, Muzej krapinskih neandertalaca, Muzej seljačkih buna i Galerija Antuna Augustinčića.

-Korzo je puno ljudi, Riječani su nas opet izuzetno lijepo dočekali i vesele se što smo stigli. Izlagača je ove godine tek neznatno manji broj, ali ono zbog epidemioloških mjera osjetno je manje izvođača. Nemamo ove godine KUD-ove, neandertalce, vitezove, ali smo i dalje u jakom sastavu – izjavila je za Sjever.hr Sanja Škrinjar, direktorica Turističke zajednice Krapinsko-zagorske županije.

-Imamo ovdje svoj pult, a ove smo godine pojačani kolegama iz lokalnih i područnih turističkih zajednica. Tu su s nama TZ Srce Zagorja i Gupčev kraj te TZ Grada Krapine i TZ Stubičke Toplice. Tu su s nama i Muzeji Hrvatskoga zagorja, obje specijalne bolnic – kazala je Škrinjar i dodala:
-Poslije Grada Zgreba, gosti iz Kvarnera najbrojniji su gosti na području naše županije. Interes je dosta velik, pridržavamo se epidemioloških mjera, ali ljudi prodaju, interesiraju i ljudi koji su možda prije putovali van, sada traže domaće destrinacije.

Vrijedi istaknuti i da je TZ Krapinsko-zagorske županije, već tradicionalno, nagradila nekoliko slušatelja lokalnog radija boravkom i noćenjem u destinaciji na području županije.

Zagorce i njihove štandove obišao je danas župan Željko Kolar kojem su se pridružili Vojko Obersnel, gradonačelnik Rijeke i Marina Medarić, zamjenica župana Primorsko-goranske županije.

-Trudili smo se, bez obzira na koronu, da ponuda na koju smo naviknuli Riječanke i Riječanke ne bude lošija nego prijašnjih godina i uvjerio sam se da smo u tome uspjeli. Ovaj puta nam je sasvim svejedno koliko će se toga prodati, bilo nam je najbitnije da sačuvamo tradiciju, uvjereni da ćemo sljedećih godina u nekim puno boljim uvjetima i za Rijeku i za Krapinsko-zagorsku županiju postići nekakav rezultat – rekao je Kolar i dodao:
-Posebno me veseli da su naši proizvođači ovdje prepoznati sa svojom kvalitetom, da su mnogi sami našli način kako prodati svoje proizvode, a na nam je da im pomognemo oko brendiranja te ulaganja i širenja proizvodnje.

Gradonačelnik Obersnel nije krio zadovoljstvo viđenim, kao ni interesom svojih sugrađana:
-Puno naših Riječana zna pitati kad će ponovo naši Zagorci doći na Korzo. Naravno, ove je godine bilo dilema hoćemo li to moći održati s obzirom na epidemiološke neprilike, ali ipak smo našli način. Uskraćeni smo, na žalost, za onaj posebni dio, a to je probanje proizvoda na licu mjesta, ali bit će dogodine.

Medarić pak je uputila poziv građanima:
-Koristim priliku pozvati sve Riječanke, Riječane, sve stanovnike naše županije da dođu i posjete sajam. Ima zaista izvrsnih stvari, Zagorci su genijalni, jako prijazni i pozivam sve da dođu jer sigurno će naći nešto po svom guštu.

Najbolje od Zagorja može se u petak razgledati na riječkom Korzu do 22 sata i u subotu od 8 do 15 sati.

s.kalajdžija/sjever.hr

28.08.2020.

Input your search keywords and press Enter.