Dr. Časl i Libertas Marinkolor osvojili Hrvatski kup, Varaždinke treće
Full Article 3 minutes read

Ekipa dr. Časla osvajanjem Hrvatskog kupa još jednom je osvojila dvostruku krunu. Prvakinje Hrvatske postale su već ranije ove godine, a sada su u svojoj dvorani u Dedićima osvojile i trofej Hrvatskog kupa. Zagrebačka ekipa je u polufinalu s 3:0 pobijedila Varaždin, a potom u finalu s identičnim rezultatom i Malinsku Dubašnicu. Dr. Časlu je ovo je četvrti trofej Kupa, a ekipu su činile Ivana Tubikanec, Dorina Srebrnjak, Mirela Đurak, Ni Xia Lian i trener Luka Vrančić. U susretu za treće mjesto Varaždin je s 3:0 pobijedio Vodovod.

Finale: Dr. Časl – Malinska Dubašnica 3:0: Ni XIa Lian – Magličić 3:0 (3, 4, 3); Tubikanec – Jazbec 3:0 (9, 3, 9); Srebrnjak – Šantek 3:0 (5, 4, 4)

za 3. mjesto: Varaždin – Vodovod 3:0: Matijašec – Perković 3:0 (7, 2, 4); Malobabić – Meter 3:0 (4, 1, 3); Franović – Vukovac 3:0 (4, 3, 5)

Polufinale: Dr. Časl – Varaždin 3:0: Ni XIa Lian – Franović 3:0 (5, 4, 4), Srebrnjak – Petek 3:1 (4, -14, 8, 4); Tubikanec – Malobabić 3:0 (5, 7, 9) / Malinska Dubašnica – Vodovod 3:0: Jazbec – Perković 3:0 (2, 3, 4); Šantek – Meter 3:0 (5, 8, 3); Magličić – Vukovac 3:0 (5, 4, 3)

Stolnotenisači Libertas Marinkolora novi su osvajači Hrvatskog kupa. Na Final Fouru u Samoboru Pituri su u polufinalu s 3:0 svladali osječki Vodovod, a potom u finalu s 3:0 i Zagreb. Dubrovčanima je to treći trofej Kupa, prvi put su ga osvojili 2017., isto su ponovili i 2018, dok su lani u finalu svladani baš od Zagreba. Ove godine nisu dopustili iznenađenje, Miho Simović, Tomislav Japec, Neven Juzbašić, Dragutin Šurbek i trener Marko Habijanec trofej nose u Dubrovnik. Susret za treće mjesto se nije igrao jer je momčad Starra otkazala nastup na Final Fouru te je Vodovod automatski nakon poraza u polufinalu osigurao broncu. Pehare i medalje sudionicima uručio je Mario Dokmanić, predsjednik GSTK Zagreb i predsjednik Stolnoteniskog saveza Zagreba.

Finale: Libertas Marinkolor – Zagreb 3:0: Simović – Ban 3:1 (11, -8, 6, 9); Japec – Maglić 3:1 (8, -9, 8, 5); Juzbašić – Zovko 3:0 (14, 13, 9)

Polufinale: Libertas Marinkolor – Vodovod 3:0: Simović – Arbanas 3:0 (10, 7, 9); Japec – Banek 3:1 (5, 4, -11, 6); Juzbašić – Markotić 3:0 (8, 3, 8) / Zagreb – Starr 3:0 (bb)