Now Reading:
Dodijeljena priznanja i zahvalnice “VOLONTER I VOLONTERKA GODINE” Krapinsko-zagorske županije
Full Article 5 minutes read

Dodijeljena priznanja i zahvalnice “VOLONTER I VOLONTERKA GODINE” Krapinsko-zagorske županije

volonteri

Jučer su u Zaboku, u Centru za mlade, dodijeljena priznanja i zahvalnice „VOLONTER i VOLONTERKA GODINE“ najboljim volonterkama i volonterima Krapinsko-zagorske županije u 2018. godini. Volonteri su izabrani putem Javnog poziva kojeg već četvrtu godine provode Krapinsko-zagorska županija i Volonterski centar VolontirAJMO.

Županijsko priznanje dodjeljuje se u sljedećim kategorijama: VOLONTER, VOLONTERKA GODINE u kategoriji mladi od 15 do 30 godina, VOLONTER, VOLONTERKA GODINE u kategoriji odrasli – 31 ili više godina te VOLONTERSKA AKCIJA GODINE. Ove godine u uži krug izbora ušlo je sveukupno 14 prijava, od čega u kategoriji od 15 do 30 godina 6 prijava, od 31 ili više godina 2 prijave te u kategoriji volonterskih akcija 6 prijava.

Na dodjeli priznanja prisutna je bila zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek koja je rekla kako su aktivnosti koje volonteri provode aktivnosti koje doprinose kvaliteti života svih građana u Krapinsko-zagorskoj županiji. “Dodjelom ovih nagrada pokazujemo da se ideja volonterizma širi u naše osnovne, u naše srednje škole i to je najvažnije. Kada mladi stiču navike života i navike volonterizma, one se zadržavaju za cijeli život. Ovo je jedan koji je emocijama obojan i poticaj je svima ostalima da se priključe ideji volonterizma u našoj županiji”, rekla je zamjenica župana Jasna Petek.

Uz zamjenicu župana sve pristutne je pozdravio i domaćin, gradonačelnik grada Zaboka, Ivan Hanžek koji je dodao kako se Grad trudi podržati sve volonterske udruge kako bi sve više ostvarili za dobrobiti zajednice.

Voditeljica Volonterskog centra Volontirajmo Nikolina Bertol zahvalila svim volonterima i organizacijama koje organiziraju velike stvari u zajednici. “Važno je da razvijamo volonterizam kroz naše škole kako bismo poticali djecu i mlade da budu aktivni članovi svoje zajednice, da joj prinose i da budu zaista dio nje”, rekla je voditeljica centra Volontirajmo i pozvala sve da se priključe manifestaciji Hrvatska volontira koja će se održati krajem mjeseca svibnja.

U kategoriji mladih za titulu volontere godine u kategoriji mladi od 15 do 30 godina najviše glasova osvojila je Lorena Martinić, a konkurirali su Nikola Kranjčec, Lorena Martinić, Petra Vidović, Gabrijela Očić, Tea Sovec i Sabina Mešnjak.

U kategoriji volonterske akcije godine zaprimljeno je 6 prijava i to Društvo „Naša djeca“ Zabok – koji su prijavili volontersku akciju GRAD KOJI RASTE“ – zamjena i oslikavanje panoa. Akcija je trajala 1230 sati, a u njoj je sudjelovalo 20 volonterki i volontera; Udruga PETROŽE-KRUŠLJEVO SELO – prijavili su volontersku akciju Eko zeko volontira EKO. Akcija je trajala 40 sati, sudjelovalo je 10 volontera i volonterki; Udruga distrofičara Krapina – prijava volonterske akcije Uskršnja pisanica. Akcija je trajala 35 sati, sudjelovalo je 8 volonterki i volontera; Srednja škola Oroslavje – prijava volonterske akcije Osmijeh za prijatelja. Akcija je trajala 50 sati a sudjelovalo je 30 volonterki i volontera; Srednja škola Zabok – prijava volonterske akcije Volorgrad. Akcija je trajala 238 sati, sudjelovala je 31 volonterka i volonter i Odgojni dom Bedekovčina – prijava volonterske akcije Oko Bajera. Akcija je trajala 36 sati, sudjelovalo je 18 volonterki i volontera.

A Volonterska akcija godine je GRAD KOJI RASTE“ – zamjena i oslikavanje panoa, Društva „Naša djeca“ Zabok

Županijsko priznanje za volonterku i volontera godine u kategoriji odrasli – 31 i više godina dobila je Zvjezdana Balija iz Društva “Naša djeca” Zabok.

Na kraju dodjele sve prisutne volonterke i volontere pozdravio je i Krapinsko-zagorski župan, Željko Kolar, koji se zahvalio svim volonterkama i volonterima te dodao kako je registrirano 250 volontera u županiji, ali stvarna brojka je da vjerovatno ima preko 1000 volontera u cijeloj županiji. “Uvijek su najveći ljudi najskromniji.Oni ljudi koji najviše daju, najmanje primaju. Moja želja je da se kroz godine poveća broj ljudi i udruga koje će potencirati sve ljude koji volontiraju i da se ova podjela priznanja napravi u velikoj dvorani gdje će biti 200-250 volontera koji će primiti nagradu. Ovo što vi radite ima posebnu vrijednost i značenje, jer u današnje vrijeme kada se cijeni samo onoliko koliko imaš, a ne koliko daješ društvu, teško je volontirati”, rekao je župan Kolar.

m.sopek/sjever.hr 11.05.2019.

Input your search keywords and press Enter.